Pixmac łączy się z Pond5!

05/03/2013, Author: admin, Categories: info, news, Uncategorized

Pond5 przejmuje Pixmac i staje się firmą prawdziwie międzynarodową

Integracja przyniesie ponad 150,000 nowych użytkowników, miliony zdjęć i grafik oraz 17 wersji językowych portalu Pond5

BROOKLYN, NY — 5 marca 2013 — Pond5 Inc. i Pixmac s.r.o. ogłosiły dziś, że osiągnęły końcowe porozumienie, na mocy którego Pond5 przejmie zasoby spółki Pixmac, innowacyjnej agencji stockowej z siedzibą w Republice Czeskiej. Miliony fotografii stockowych i ilustracji sprzedawane dotąd poprzez domeny Pixmac w 17 wersjach językowych i w lokalnych walutach wielu krajów umożliwią przyspieszenie strategii serwisu Pond5, zgodnie z którą twórcy multimediów zyskają możliwość kontaktu z innymi autorami i sprzedaży swoich utworów po najwyższych cenach na rynku, a klienci nabywania plików z zasobów najobszerniejszej kolekcji multimediów na świecie.

Dzięki połączeniu z serwisem Pixmac, olbrzymia stockowa kolekcja Pond5 zawierająca materiały filmowe, ścieżki dźwiękowe, obrazy, pliki graficzne, modele 3D oraz szablony video stanie się dostępna na całym świecie poprzez 20 lokalnych domen agencji Pixmac i jej platformę wspierającą 17 języków i zakupy w wielu walutach. Liczba odwiedzin w sieci połączonych serwisów co najmniej podwoi się. Zespół recenzentów i lokalnych menedżerów Pixmac dołączy do zespołu Pond5, tym samym zwiększając jego zasięg międzynarodowy i wnosząc doświadczenie na kluczowych rynkach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej.
Pond5 team
“Zespół Pixmac zbudował coś naprawdę imponującego, a my cieszymy się bardzo z możliwości współpracy i dalszego budowania najbardziej dynamicznego serwisu do sprzedaży multimediów na świecie” – mówi Tom Bennett, współzałożyciel i Dyrektor Naczelny Pond5. “Ich umiejętności, oprogramowanie i powiązana z nimi społeczność twórców w doskonały sposób uzupełni ofertę serwisu Pond5, a sam fakt połączenia tych dwóch firm stanowi wielką wygraną zarówno dla naszych artystów, jak i naszych klientów.

“Jesteśmy naprawdę dumni z tego, co dotąd osiągnęliśmy, a nowe możliwości otwierające się przed nami w związku z fuzją z Pond5 są niezwykle ekscytujące” – mówi Vita Valka, współzałożyciel i Dyrektor Naczelny Pixmac. “Pond5 podniósł poprzeczkę całemu rynkowi stockowemu pozwalając artystom na ustalanie własnych cen sprzedaży i wypłacając im najwyższe prowizje. To najbardziej przyjazny twórcom portal na świecie i to ich model działania wygra na dłuższą metę. Z radością dołączamy do ich szeregów. ”

Przewidujemy, że ponad 6,000 fotografów i grafików współpracujących z Pixmac dołączy do Pond5 i udostępni miliony plików do sprzedaży również poprzez ten serwis. Fotografowie Pixmac otrzymają pokaźną podwyżkę, by stanąć na równi z kontrybutorami Pond5 – teraz wszyscy będą zarabiać 50% prowizji na każdej sprzedaży.

Kontakt:
Jared Van Fleet
Press Relations
+1-917-740-3799
jared@pond5.com

Informacje na temat Pond5
Pond5 to najbardziej dynamiczny portal dla twórców multimediów, oferujący największą na świecie kolekcję materiałów filmowych na licencji Royalty-Free, a także miliony fotografii stockowych, ilustracji, plików muzycznych, efektów dźwiękowych, szablonów Adobe After Effects i modeli 3D. Przełamując model tradycyjnej agencji stockowej modelem otwartej, dynamicznej współpracy, Pond5 gromadzi twórców z całego świata, zachęca ich do zamieszczania swoich utworów w bazie danych portalu i ustalania własnych cen – z każdej sprzedaży otrzymają aż 50% jej kwoty, co jest zdecydowanie wyższą prowizją, niż w którejkolwiek z tradycyjnych agencji.
Cała treść dostępna jest na prostej licencji royalty-free i daje klientom możliwość korzystania z niej bez ograniczeń czasowych, czy terytorialnych.

Pond5 założono w 2006 r. z główną siedzibą w Nowym Jorku, oraz przedstawicielstwami w Genewie i Pradze. Więcej informacji na stronie http://www.pond5.com.

Informacje na temat Pixmac
Pixmac to międzynarodowy dostawca treści na licencji royalty-free, oferujący miliony fotografii i ilustracji stockowych, w 17 językach i lokalnych walutach. Agencja rozpoczęła działalność w 2008 r. w Pradze, a obecnie zrzesza ponad 6000 fotografów i grafików z całego świata.
Najlepiej prosperujące domeny lokalne Pixmac, to między innymi:
http://www.pixmac.com
http://www.pixmac.com.br
http://www.pixmac.cz
http://www.pixmac.de
http://www.pixmac.es
http://www.pixmac.fi
http://www.pixmac.pl
http://www.pixmac.ru

http://www.pixmac.sk 

Share and Enjoy


No Comments

Leave a comment