Częste pytanie: Czy można zarobić na fotografii stockowej?

13/09/2010, Author: Pixmac.pl, Categories: foto, info, people

Rynek fotografii stockowej w Polsce jest bardzo świeży, a rodzimych fotografów wciąż niewielu. Pada często uzasadnione pytanie: czy skoro świadcząc usługi w zakresie fotografii tradycyjnej trudno zarobić na chleb, to sprzedawanie swoich zdjęć w agencji stockowej ma w ogóle sens?

Oczywiście, że tak!

 
A oto dlaczego:

 

Argument nr 1: Pixmac nie ma ograniczeń terytorialnych! Jesteśmy obecni w każdym kraju (nawet w Chinach!), w kilkunastu wersjach językowych. Wciąż się rozwijamy, skutecznie docieramy z reklamą do klientów na całym świecie. A rynek fotografii stockowej jest chłonny. Polska też ma duże potrzeby. Nie ma sensu kisić dobrych zdjęć na dysku. Jeśli więc uważasz, że są dobre – prześlij je nam. Jeśli spodoba się klientom, może zostać zakupione setki, a nawet tysiące razy! A nawet jeśli uważasz, że daleko ci jeszcze do ideału – prześlij je nam mimo to. Może okazać się, że byłeś w dużym błędzie, a  przecież Polacy znani są z niedoceniania własnych zdolności ;)

Odpowiedz tylko na pytanie: czy stać cię na utratę szansy na dodatkowy zarobek?

Argument 2: Przesyłanie zdjęć jest dzisiaj niezwykle proste - udostępniliśmy kilka metod przesyłania zdjęć, m.in. serwer FTP, na który w każdej chwili można załadować każdą ilość danych.
Więcej szczegółów w naszym Centrum Informacji.

Jeśli macie jakieś propozycje usprawnień - komentujcie.

A teraz dowód namacalny – przykład Kogoś-Kto-Odniósł-Sukces, czyli:

Argument 0: Tylko dwa słowa YURI ARCURS. Człowiek, który z fotografii stockowej zrobił swoją profesję. Znaczy to, że sukces wcale nie jest nieosiągalny, trzeba tylko określić swój cel. Yuri stale udziela porad aspirującym profesjonalistom. Śledzenie jego wpisów na blogu oraz nagrań instruktażowych na Youtube, to zawsze nowa dawka praktycznej wiedzy.

Warto skorzystać z porad najlepiej sprzedającego się fotografa stockowego na świecie.

(Dobra wiadomość dla kupujących – Yuri Arcurs oferuje w Pixmacu prawie
30 000 fotografii)

Share and Enjoy


1 Comment

  1. Raz po raz mniej w sieci dobrych blogów, jednak jak widać starasz się trzymać poziom wypowiedzi i toteż się ceni w obecnym internecie.

    fotograf wrocław, 07/01/2011 @ 01:37

Leave a comment